Radní přišli na to, jak ulevit řidičům z Předmostí

foto: Tomáš Navrátil

PŘEROV – Složitá dopravní situace v Přerově, která trápí řidiče už řadu měsíců, si vyžádala další provizorní opatření. Je jím zjednosměrnění části krajské komunikace od Rokytnice na Přerov.

Provizorní úprava byla provedena ve středu 9. června. Jedná se o úpravu dopravního značení na krajské komunikaci II/150 směr z Rokytnice ke křížení se silnicí I/55 na ulici Prostějovská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Tímto dopravním opatřením chceme zlepšit výjezd z ulice Prostějovská směr Přerov. Převážně v dopravních špičkách bylo častým jevem, že vozidla, která míří z Předmostí ulicí Prostějovská na Přerov, nestihla všechna odbočit vlevo. Důvodem bylo velké množství vozidel přijíždějících právě po silnici II/150 od Rokytnice,“ popisuje radní Tomáš Navrátil.

Nově všechna vozidla, mimo autobusy, která pojedou do Přerova od Rokytnice, musí absolvovat krátkou objízdnou trasu, co byla využívána při výstavbě dálničního mostu. „Řidiči se po komunikaci I/55x napojí pravým odbočením na I/55 směr Přerov. Zajížďka je to cca tři sta metrů, časové zdržení minimální,“ vysvětluje Navrátil, jenž se dopravní situaci ve městě věnuje dlouhodobě.

Vozidel, mířících v opačném směru z města, směr Rokytnice, se úprava dopravního značení netýká.