Socha svaté Barbory dohlíží na ražbu tunelu na Žabovřeské

Foto: Magistrát města Brna

BRNO – Druhá etapa Velkého městského okruhu Žabovřeská je v plném proudu. Dnes zástupci města a Ředitelství silnic a dálnic nainstalovali posvěcenou sošku panny Marie, která bude střežit tunel pro tramvaje.

Svatá Barbora bude dohlížet nejen na ražbu tunelu, ale také na bezpečnost tramvajové dopravy, která se sem v budoucnu přesune. „Socha patronky váží asi 15 kilogramů a je vysoká zhruba půl metru. Odlili ji z litiny ve Švýcarsku. Po dokončení prací bychom sv. Barboře rádi nechali zasvětit také kapli sv. Antonína Paduánského, která se nachází poblíž plánovaného tunelu. Kaple tak bude zasvěcena hned dvěma svatým,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stavba Velkého městského okruhu začala v roce 2018 zpracováním části mezi Kníničským a Kamenomlýnským mostem. Práce skončily letos na jaře, kdy se otevřela druhá etapa, která je prováděna mezi Kamenomlýnským mostem a křížením Hlinky. Hlavní náplní je ražba tunelu pro tramvaje, který povede skálou pod Wilsonovým mostem. Nyní dvakrát denně probíhají trhací práce, proraženo je 100 metrů. Stavba je nutná z důvodu odstranění zúžení a zklidnění dopravy v celém severozápadním sektoru města až po výjezd z Husovického tunelu. Druhá etapa projektu vyjde na miliardu korun.