Světluška letos pomohla také Lukášovi a Vladimírovi z Olomouckého kraje

Vladimír z Olomouckého kraje

PRAHA – Fond Kaufland, který rozděluje finanční prostředky získané ve veřejné sbírce Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, letos rozdělil největší částku za 19 let existence sbírky. Do Olomouckého kraje poslal čtvrt milionu korun, mimo jiné pomohl také mladým mužům Lukášovi a Vladimírovi.

Naposledy do sbírky Světluška zákazníci obchodního řetězce Kaufland darovali přes 12 milionů korun, Kaufland je dorovnal na 17 milionů korun. „Díky této rekordní částce bylo v prvním kole letošního grantového řízení podpořeno 33 jednotlivců a 24 organizací po celé České republice,“ uvedla tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Do Olomouckého kraje poslal fond čtvrt milionu korun, mimo jiné tam pomohl také Lukášovi a Vladimírovi. Dvěma mladým mužům přispěl na služby v Aktivačním centru, díky kterým se dovedou více osamostatnit. V Olomouci byla podpořena i organizace Tyfloservis poskytující zdravotně-edukační služby pro osoby s těžkým zrakovým postižením, která své klienty učí efektivně používat zbylé zrakové funkce a seznamuje je se sortimentem kompenzačních pomůcek. Součástí projektu je také poradenství při úpravách prostředí, rozvoj kompenzačních smyslů nebo podpora akceptace zrakové vady. Dále je projekt zaměřen na edukační činnost pro veřejnost.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

O rozdělení peněz při tom rozhoduje komise složená ze zástupců Nadačního fondu Českého rozhlasu, Kauflandu a odborníků z oblasti služeb pro těžce zrakově postižené. Podporu z otevřeného grantového řízení Světlušky z Fondu Kaufland mohou celoročně získat nejen těžce zrakově postižení, ale také organizace pomáhající lidem s těžkým zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením. Nejčastěji se jedná o osobní asistence a odlehčovací služby, průvodcovské služby, nákup kompenzačních pomůcek nebo příspěvky na vzdělávání a volnočasové aktivity. Druhé kolo grantového řízení je již uzavřené, vyhodnocování žádostí probíhá v těchto dnech. Do třetího kola se žadatelé mohou hlásit do 24. října.

Vladimír z Olomouckého kraje