V neděli nastanou změny v jízdních řádech

Foto: Zlínský kraj

ZLÍNSKÝ KRAJ – Už tradičně dochází o víkendu v polovině června ke změnám v jízdních řádech. Letos datum připadá na neděli 13. června. Cestující vozy Integrované dopravy Zlínského kraje se dočkají několika nových spojů, případně dojde k drobným časovým posunům. „Vycházíme tak vstříc požadavkům obcí i občanů kraje,“ řekl jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Štětkář.

Cestující tak například budou moct ve všední den nově využívat večerní autobus mezi Otrokovicemi a Kvasicemi. Autobus vyjede ve 20.22 hodin od železniční stanice v Otrokovicích, tam vyčká na spoj, který ve 20.17 přijede ze Zlína, a dál pojede přes Otrokovice-Štěrkoviště a Tlumačov. Ve 20.41 přijede do Kvasic, odkud se vrátí zpět do Otrokovic na autobusové nádraží.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zcela nový spoj využijí cestující mezi Koryčany a Kyjovem. „Od pondělí do soboty pojede autobus z Koryčan ráno ve 4.50, v neděli v 6.30 hodin. Zpáteční spoj ve všední dny vyjede z Kyjova v 19.15, o víkendech v 19.35 hodin,“ přiblížil dopravní technolog Radek Vašička.

Nové spoje vyjedou i na Valašsku. Cestující se oproti současnému stavu dostanou navíc večerním autobusem s odjezdem ve 20.04 ze Vsetína přes Valašskou Bystřici do Rožnova pod Radhoštěm, ráno ve 4.35 pak vyjede nový spoj z Hovězí do Vsetína. Díky znovuotevření nového nadjezdu ve Vsetíně – Bobrkách se také na svoji původní trasu vrátí autobusy, které ve směru ze Vsetína na Jablůnku jezdí po „staré cestě“.

S platností nových jízdních řádů dojde taky ke změně v Bystřici pod Hostýnem. Nově už nebudou všechny autobusy zajíždět až na vlakové nádraží. Některé spoje budou končit na autobusové stanici, odkud cestující odveze jeden autobus na vlakové nádraží. Stejně bude organizovaná doprava i z vlakového nádraží. Díky tomu se sníží v ulicích města počet autobusů, které by vezly jen omezený počet cestujících, přitom dopravní obslužnost mezi autobusovým a vlakovým nádražím zůstane zachována.

Cestující také zaznamenají některé změny v zastávkách. Na lince Uherské Hradiště – Tučapy – Ořechov bude cestujícím nově sloužit zastávka „Tučapy, hřiště“. Dojde také k přejmenování zastávky „Brumov-Bylnice, hájenka“ na „Brumov-Bylnice, U Lipy“, zastávka „Brumov-Bylnice, Sidonie, státní statek“ bude nově označená „Brumov-Bylnice, Sidonie, rekreační středisko Pohoda“.

Všechny změny, k nimž od 13. června dojde, najdou cestující na jízdních řádech na zastávkách. Případně je mohou vyhledat na internetových stránkách.