Večer hořelo v Ořešíně a Kuřimi. Hasiči uchránili hodnoty za 10 miliónů

zdroj: HZS JMK

BRNO, BRNO-VENKOV – Při středečních podvečerních zásazích při požárech domů v Brně-Ořešíně a Kuřimi na Brněnsku uchránily jednotky hasičů Hodnoty za 10 milionů korun.

Po 19. hodině vyjížděli hasiči na ulici Šikmou v Brně-Ořešíně. „Podle prvotních informací, které jsme přijali na tísňové lince, zde měla hořet řada vzrostlých tůjí a plameny měly ohrožovat sousední rodinný dům,“ popsal mluvčí hasičů Filip Venclovský. V době příjezdu místní jednotky byl již požár v plném rozvoji a plameny se šířily na vedle stojící dům, kdy docházelo k práskání okenních výplní. Hasiči proti požáru nasadili vysokotlaký proud a plameny tak dostali pod kontrolu za pár minut od svého příjezdu. Vyšetřovatel odhadl způsobenou škodu na 150 tisíc korun. „Včasným zásahem jsme uchránili hodnoty za 5 milionů korun,“ dodal Venclovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Před dvacátou hodinou vyjely profesionální jednotky ze stanic Tišnov, Přehrada, Lidická, Líšeň a dobrovolné jednotky z Kuřimi a Lelekovic na ulici Foglarova v Kuřimi. Hořela střecha řadového rodinného domu. Hasiči po svém příjezdu zahájili okamžitě hašení a poskytli první pomoc uživateli domu, který se nadýchal zplodin hoření. Celkem čtyřmi vodními proudy dostali požár pod kontrolu ve 20:26 hodin. Zasahující dále rozebírali požárem poškozenou střešní konstrukci a vyhledávali skrytá ohniska. Likvidaci požáru ohlásil velitel před 22. hodinou. Na místě zůstává na dohled místní dobrovolná jednotka. „Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na 2 miliony korun. Zásahem hasičů nedošlo k zásadnějšímu rozšíření na okolní řadové rodinné domy. Uchráněné hodnoty jsou stanoveny na 5 milionů korun,“ vyčíslil mluvčí Filip Venclovský.