Vsetínský kostel rozezní nové zvony

Foto: město Vsetín

VSETÍN – Největší ze čtyř nových zvonů, které patří do věže vsetínského kostela Nanebevzetí Panny Marie, se tento týden dočkal výzdoby. Práce na něm probíhají ve zvonařské dílně Josefa Tkadlece v Halenkově.

Nový zvon s hmotností 490 kilogramů ponese jméno Maria na počest patronky vsetínského kostela. Toto pondělí na něm byly vytvářeny reliéfy, ozdobné prvky a texty, které budou následně odlity a připevněny na formu. Tím se připraví negativ pláště zvonu k vylévání zvonovinou.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Na výrobě textů se podílel i místní farář František Král a místostarostka Simona Hlaváčová,“ dodává zajímavost tisková mluvčí Jana Raszková. Dva nově vyrobené zvony, Maria a Růžena z Limy, která na odlití teprve čeká, budou převezeny do kostela a 15. srpna je slavnostně posvětí kardinál Dominik Duka. Poté se uloží do lodi kostela a spolu s dalšími dvěma zvony, které posvětil arcibiskup Jan Graubner, budou čekat na instalaci ve věži.