„Jednička“ u Bělotína se mění na dálnici

Rychlostka bude plnohodnotnou dálnicí

PŘEROVSKO – Přeměna silnice I. třídy v dálnici. I takové věci se v Česku dějí. Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve čtvrtek 10. června výstavbu dálnice D48 mezi Bělotínem a Rybím.

Stavba se skládá ze dvou úseků: od Bělotína po Dub a od Palačova po Šenov u Nového Jičína. Celková délka dálnice bude 13,2 kilometru. Součástí stavby je i třináct mostů, dvě mimoúrovňové křižovatky a čtyři protihlukové stěny o délce 7,5 kilometru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V rámci akce dojde k přestavbě stávající směrově nedělené a šířkově nevyhovující silnice I/48 na plnohodnotnou dálnici D48. Nová čtyřpruhová komunikace bude rozšířena, doplněny budou krajnice, střední dělící pás i protihlukové stěny, čímž dojde k výraznému zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na tomto důležitém spojení dálnice D1 a Frýdku-Místku,“ sdělil generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Další stavební akce na D48 čeká Ředitelství silnic a dálnic hned v příštím roce, kdy v rámci výstavby takzvané Palačovské spojky zahájí přestavbu úseku mezi Dubem a Palačovem. „Velké úlevy od dopravní zátěže se v příštím roce dočkají také obyvatelé Frýdku-Místku, neboť zprovozníme dlouho očekávaný dálniční obchvat,“ představil novou stavbu a další plány v rámci dálnice D48 generální ředitel ŘSD Radek Mátl.