Kam o víkendu? Do pohádky, na fichtlfest nebo na gulášky?

OLOMOUCKÝ KRAJ – Druhý červnový víkend je již na spadnutí a přestože si ještě nedávno všichni stěžovali na to, že nemají kam za kulturou a nejsou žádné akce pro děti, teď se s nimi naopak roztrhl pytel. Máme pro vás několik tipů, kam vyrazit.

 

HASIČI V KONICI

V sobotu 12. června bude od 12,30 hodin probíhat v prostoru před místním zámkem okrsková soutěž v požárním útoku. Přijďte podpořit své družstvo nebo se jen pobavit a na něčem dobrém si pochutnat, lákají k účasti dobrovolní hasiči.

 

POJĎTE S NÁMI DO POHÁDKY

Máte malé děti, které milují pohádky? Pak s nimi vyrazte na pohádkovou stezku do Ptení. Čekají na vás úkoly, nadpozemské bytosti, příjemná procházka lesem a výborné občerstvení. Akce se koná za příznivého počasí v sobotu 12. června od 14,00 hodin.

 

DĚTSKÝ DEN VE VRBÁTKÁCH

Den dětí sice už máme za sebou, to ale pranic nebrání tomu vyrazit se svými ratolestmi na dětský den. Jedním z našich cílů se může stát akce ve Vrbátkách. Dětský den začíná od 15,00 hodin na hřišti. Lákadlem jsou kolotoče, dětská diskotéka a jiné atrakce.

 

ODEMYKÁNÍ TOČNY V OLOMOUCI

Vraťte se s námi do doby, kdy naši dědové našich dědů byli ještě dětmi. Přijďte v sobotu 12. června v 9,00 hodin na hlavní vlakové nádraží a užijte si jízdu parní lokomotivou, a to ne ledajakou. Čeká na vás nejstarší provozuschopná mašinka „Kocúr“ z roku 1898 a hostující valašský „Velký Bejček“ z roku 1924

 

MORAVSKÉ DIVADLO NA FLOŘE OPEN AIR

Máte rádi divadlo? Pak spěchejte na olomouckou Floru. Čeká tam na vás představení pro děti, šermíři, divadelní dílna a jiné aktivity. Začíná se v neděli 13. června od 10,00 do 14,00 hodin.

 

FICHTLFEST A TRAKTORFEST HORKA NAD MORAVOU

Láká vás rachot i dunění motorů či vůně spáleného benzínu? Pak spěchejte na svátek všech retro dvoukolových vozítek. Startuje se v sobotu 12. června od 13,00 hodin.

 

GULÁŠFEST V ROKYTNICI

Už je při čtení tohoto popisku se vám sbíhají chuťové buňky? Přijďte si poškádlit žlučník na gulášfest do Rokytnice u Přerova. Ochutnávková soutěž ve vaření kotlíkových gulášů začíná v sobotu 12. června ve 12,00 hodin.