Kriminalisté zjišťují příčiny konfliktu cizinců. Obviněný z pokusu o vraždu je ve vazbě

ilustrační foto

BRNO – V noci z pondělí na úterý měl obviněný cizinec napadnout svého krajana nožem v Táborské ulici v Brně. Agresor skončil ve vazbě, ale o napadení vypovídat nechtěl.

Kriminalisté postupně rozplétají, co stálo za konfliktem obou mužů. Poškozený muž mířil se svou manželkou na ubytovnu. Předtím během dne požívali alkoholické nápoje. Na ulici je oslovil jim neznámý muž. Zjistili, že je krajan a téma hovoru se stočilo na konflikt na Ukrajině. Debata byla čím dál vzrušenější, až skončila fyzickým napadením. Podle policejního mluvčího Pavla Švába se v ruce obviněného cizince najednou objevil nůž, se kterým v nepřehledné situaci svého protivníka pořezal na krku. Z místa pak odešel. Manželka zraněného chvíli křičela o pomoc, nakonec ale dvojice došla až na ubytovnu. Policejní hlídku zavolal svědek, kterým byl známý manželů z ubytovny. Policisté ihned přispěchali na ubytovnu, kde zraněnému zajistili základní životní funkce a zavolali záchranku. Pořezaný muž byl hospitalizován s lehčím zraněním, jen díky shodě okolností nedopadl hůře. „Devětadvacetiletý obviněný cizinec se bude zodpovídat z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu, hrozí mu osmnáctiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté také žádají případné další svědky incidentu, aby se ozvali na linku 158,“ doplnil mluvčí Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.