Muž dlouhodobě obtěžoval bývalou přítelkyni. Až když ji fyzicky napadl, kontaktovala policii

ilustrační foto

JIHLAVA – Rovnou ze tří trestných činů je podezřelý muž z Jihlavska, který se rozhodl znepříjemňovat život bývalé přítelkyní. Nejprve ženu kontaktoval telefonem, až ji nakonec fyzicky napadal přímo v jejím bytě. V případě, že bude obviněn, hrozí násilníkovi několikaletý pobyt za mřížemi.

Čtyřiapadesátiletý muž svou bývalou partnerku pronásledoval delší dobu. „Ženě začal nejprve prostřednictvím mobilního telefonu zasílat zprávy, ve kterých ji vulgárně urážel a vyhrožoval jí. Jeho výhružky nabíraly na intenzitě a jejich obsah vzbudil u ženy obavu o život,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

To však agresorovi zdaleka nestačilo, v dubnu letošního roku začal ženu obtěžovat i v jejím zaměstnání. Slovní urážky a opakované vyhrožování si tak spolu s ní vyslechli i její kolegové. Stupňovaná agrese násilníka nakonec vyvrcholila tím, že svou bývalou partnerku navštívil u ní doma. „Za použití násilí se dostal do bytu, kde žena pobývala, a fyzicky ji napadal. Agresivního muže se ženě podařilo z bytu vytlačit ven na chodbu a zamknout, zranění, které utrpěla, si ale vyžádalo lékařské ošetření,“ dodala Jana Kroutilová.

Po tomto incidentu napadená žena již na nic nečekala a celou věc nahlásila policistům. Ti po prověření faktů sdělili násilníkovi podezření z trestného činu nebezpečného vyhrožování, porušování domovní svobody a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.