Na Florenci ležela obnažená žena. Ošetření odmítla, ale strážnici dala pěstí

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Obnažená žena ležela včera odpoledne na chodníku a obtěžovala kolemjdoucí. Přivolaná hlídka strážníků se pokusila dostat ženu do stínu, ale dočkala se jen nadávek a nakonec strážnice dostala i pěstí. Žena nebyla pod vlivem alkoholu, ani drog.

Na chodníku v ulici Na Florenci ležela včera odpoledne obnažená žena a své okolí častovala vulgárními výrazy,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Žena odmítala vstát z chodníku, a tvrdila, že se jí udělalo špatně z horka. Až přivolaná hlídka strážníků ji zvedla. Ptali se ženy, zda potřebuje ošetřit, ale odmítla to. Snažili se ji alespoň odvést do stínu, aby neutrpěla úžeh.

Po několika metrech ji strážnice vyzvala, aby se zahalila. Žena ovšem reagovala agresivně, prudce se otočila a udeřila strážnici pěstí do obličeje. Druhý člen hlídky pohotově ženu svedl na zem a pomocí donucovacích prostředků ji zpacifikoval. Žena rovněž dostala služební pouta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Až do příjezdu záchranářů byla žena velmi vulgární a napadala verbálně strážníky. Orientační dechová zkouška, jakož i test na drogy dopadly s negativním výsledkem. Žena se následně uklidnila a opět odmítla ošetření. „Ošetření absolvovala zraněná strážnice,“ doplnila mluvčí. Devětadvacetiletá žena nakonec putovala na policejní služebnu k dalším úkonům.