Premiér na Hané: Knedlo, vepřo, zelo na základce i zmrzlinka v cukrárně

Jestli pak si premiér ve školní jídelně pochutnal?

OLOMOUC, PROSTĚJOV – Nestává se každý den, aby do Olomouckého kraje zavítala tak vzácná návštěva. Premiér Andrej Babiš si prohlédl krásy Olomouce, v Prostějově se pak stavil na zmrzlině.

Potkat ve všední den na ulici premiéra? Co by ne?! V Olomouci i Prostějově k tomu měli ve čtvrtek příležitost. Premiér si během několikahodinové návštěvy stihl prohlédnout Olomouc z ochozu radniční věže a navštívil špičkově zrenovovaný slavnostní freskový sál v základní škole Komenium. Andrej Babiš nevynechal zrekonstruovaný chrám svatého Mořice i evropsky významný barokní sloup Nejsvětější Trojice, který pečlivá rekonstrukce naopak teprve čeká. „Ukázali jsme premiérovi nedávno dokončenou nákladnou opravu ulice 8. května a zavedli jsme ho i na stavbu druhé etapy tramvajové trati na Nové Sady či k bývalé výměníkové stanici v Trnkově ulici, z níž bude po veřejné architektonické soutěži vybudována nová pobočka knihovny,“ uvedl primátor Olomouce Miroslav Žbánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Andrej Babiš neskrýval své sympatie. „Olomouc je skvělé město. Hned po Praze má největší koncentraci historických budov, o které se město stará a bude starat. Jsou zde různé skvělé investiční projekty, jako například multifunkční sportovní hala nebo na sídlišti staví tramvajovou přípojku. Jde o krásné město, které funguje,“ uvedl předseda vlády.

Ale nejen politikou je premiér živ, a tak se jeho cesty ubíraly i do centra seniorů, poobědval knedlo, vepřo, zelo s žáky základní školy v Horce nad Moravou a v Prostějově se stavil na zmrzlinu.

Premiér se cítí dobře mezi lidmi