Přerov má dva nové zastupitele

Změna rok před koncem volebního období

PŘEROV – Na posledním jednání zastupitelstva města Přerova se překvapivě vzdali mandátu bývalý ministr dopravy Antonín Prachař a lékař Martin Trhlík. Oba dva zastupitelé za STAN uvedli, že je k rozhodnutí vedou osobní důvody a chtějí z politiky odejít.

Na zastupitelských postech je nahradí Elena Grambličková a Vladimír Kočara. Obě jména nejsou Přerovanům neznámá. Především Elena Grambličková se na místní politické scéně neobjevuje poprvé. Ve volebním období 2006 až 2010 se stala náměstkyní primátora za ODS a do její kompetence spadaly odbory majetku a životního prostředí. „Ochrana přírody je pro mě alfou a omegou. Jsem stále členkou Komise životního prostředí, kde se spolu s kolegy snažíme o změnu přístupu města k udržování travnatých ploch a ke kácení vzrostlých dřevin. Hledáme i cesty k šetrnější zimní údržbě komunikací,“ říká Elena Grambličková, která v minulosti předsedala i pracovní skupině pro regeneraci Michalova. Když má definovat úspěch z dob svého působení na radnici, nezaváhá. „Za svou hlavní zásluhu považuji kompletní rekonstrukci parku, která se zdařila,“ konstatuje. Ještě před vstupem do politiky byla ředitelkou Základní školy Svisle a ještě předtím učila na několika základních školách fyziku a technické předměty. K její dnešní radosti patří především malá vnučka Marie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jméno Vladimír Kočara nemohlo uniknou žádnému fanouškovi přerovského hokeje. V letech 1995 až 2012 byl profesionálním hokejistou extraligy, první ligy a druhé ligy. Později pracoval jako hokejový trenér, v současné době působí coby sportovní manažer mládeže HC Zubr Přerov a trénuje A tým. Studium trenérské nejvyšší licence „A“ absolvoval na Univerzitě Karlově v Praze. Politicky se angažuje opět především v oblasti sportu, od roku 2014 je členem Komise pro školství a sport, která je poradním orgánem rady města. A co chce vnést na politické půdu ze své nové zastupitelské pozice? „Rád bych přispěl konstruktivností, otevřeností a selským rozumem. Jsem přístupný diskuzi napříč politickým spektrem,“ konstatuje čtyřiačtyřicetiletý Vladimír Kočara, který se netají ani tím, že chce hájit především sportovní zájmy a podporovat mládež.