Řidiče i cyklisty čekají v Třebíči dopravní omezení

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Na cyklostezce v Třebíči bude do konce června probíhat rekonstrukce, která si vyžádá její týdenní uzavření. Omezeno bude v červnu také parkování za zimním stadionem. S několikaměsíčním omezením musí počítat i řidiči v Rafaelově ulici, kde během léta vyroste kruhový objezd.

Práce na cyklostezce z Třebíče do Slavic začnou v pondělí 14. června. „V první etapě, od 14. do 20. června, bude uzavřen krátký úsek při rekonstrukci propustku u zahrádkářské osady. Od 22. do 30. června bude zrekonstruovaná silnice v celém úseku, to znamená od křižovatky ulic Na Hvězdě, Vltavínská a Antonína Kaliny po obec Slavice, za plné uzavírky cyklostezky,“ uvedla tisková mluvčí města Irini Martakidisová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Stavba třebíčského kruhového objezdu je naplánovaná na období od 21. června do 30. září a týká se ulic Rafaelova, Manželů Curieových a U Obrázku. „Po celou dobu prací bude Rafaelova ulice pro auta nad 3,5 tuny a autobusy průjezdná, provoz zde budou řídit semafory. Osobní auta budou upravovaný úsek objíždět Míčovou a Táborskou ulicí,“ dodala Irini Martakidisová.

Poslední dočasnou změnou, která tentokrát omezí parkující řidiče, bude uzavření části parkoviště za zimním stadionem na ulici Kateřiny z Valdštejna. Důvodem uzavírky, která potrvá od 17. do 24. června, je kulturní akce Třebíčské kolečko.

Okružní křižovatka Rafaelova, obousměrný provoz pro vozidla nad 3,5 t a bus – 1. část
Okružní křižovatka Rafaelova, obousměrný provoz pro vozidla nad 3,5 t a bus – 2. část
Okružní křižovatka Rafaelova, objízdná trasa