V jeden den hořel ve středních Čechách seník a motorest. Škoda 6 miliónů!

Foto: HZS ScK

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Náročný den prožili v úterý 8. června středočeští hasiči. Odpoledne před půl třetí nejprve lidé zpozorovali, že ze seníku v obci Skalsko v okrese Mladá Boleslav vychází hustý černý kouř. Hasiči na místě zjistili, že seník byl požárem zcela zasažen. Kromě hašení pěti proudy vody museli zároveň vyvážet uskladněnou hořící slámu na volné prostranství, protože mimo zasažený objekt bylo snadnější ji uhasit. I po dvou hodinách a lokalizaci požáru další téměř čtyři hodiny trvalo vyklízení zbytku haly.

Škoda, kterou požár způsobil, se vyšplhala na tři miliony korun. Příčinou vzniku požáru se zabývá hasičský vyšetřovatel.

Noční požár motorestu u brněnské dálnice

Rovněž v úterý, dvacet minut před půlnocí byl hasičům oznámen požár motorestu poblíž kilometru 29,5 brněnské dálnice D1 na Benešovsku. Ze střechy vycházel kouř a v  objektu bylo uvnitř slyšet houkající alarm.
Na místě už nebyl nikdo ze zaměstnanců. Celý vnitřní prostor byl silně zakouřen. Pomocí termokamery nakonec hasiči nalezli ohnisko požáru u výdeje jídel z kuchyně. V půl druhé ráno bylo možné nahlásit lokalizaci, protože se požár už nikde dále nešířil.

Škoda byla podobně jako u seníku na Mladoboleslavsku vyčíslena zhruba na tři miliony korun. Příčinou vzniku požáru se zabývá hasičský vyšetřovatel spolu s kolegy z Technického ústavu požární ochrany Praha.

V motorestu se mohli hasiči pohybovat jen s termokamerou. Foto: HZS ScK