Ve Světlé proběhne týdenní sklářský workshop. Nakoukněte pod ruce šikovným sklářským výtvarníkům

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU – Uměleckoprůmyslová akademie ve Světlé nad Sázavou bude ve dnech 14. až 20. června hostit Česko-rakouský sklářský workshop 2021. Akce je určena široké veřejnosti. Zájemci budou moci zblízka sledovat tvůrčí práci sklářů, připraveny jsou i komentované prohlídky.

Workshop je pořádaný v rámci přeshraničního projektu I-CULT. Sklářští výtvarníci z Čech a Rakouska, zde budou tvořit plastiky na bázi foukaného skla a rozpracovávat je podle vlastní fantazie ve specializovaných dílnách školy za účasti místních pedagogů. Pro dotváření objektů budou k dispozici brusičské, malířské nebo třeba vitrážnické ateliéry,” uvedl

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pro veřejnost bude otevřeno každý všední den od 8 do 15 hodin. Komentované prohlídky, které povedou pracovníci školy, začínají ve 14 hodin. Opravdoví nadšenci tak budou mít šanci ptát se přímo umělců.

Workshop doprovází živou tvorbou právě probíhající česko-rakouské výstavy uměleckého skla a designu Element sklo: Matérie fantazie v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě a historického sklářství Element sklo: Historie za sklem na hradě Ledeč nad Sázavou.