VIDEO: Žena zavolala kvůli požáru v Řečkovicích strážníky místo hasičů

ilustrační foto

BRNO – V úterý odpoledne se na linku 156 ozvala rozrušená žena a uvedla, že z okna domu v Řečkovicích vidí hořící strom. Dodala, že má strach a nevěděla, kam má zavolat.

Operátorovi tísňové linky městské policie bylo hned jasné, že nastává boj o čas a od volající musí co nejrychleji zjistit přesnou polohu. Vhodně kladenými dotazy už přibližně po minutě rozhovoru věděl, že hoří v blízkosti výpadovky v Hradecké ulici. Nejbližší hlídka městské policie tam okamžitě vyrazila a uviděla plameny šlehající z keře u protihlukové stěny. Zatímco jeden ze strážníků začal hasicím přístrojem ze služebního vozu okamžitě likvidovat požár, jeho kolega mezitím operátorovi ještě upřesnil místo, aby přivolaní hasiči mohli přijet nejkratší možnou trasou. Hasiči pak požár uhasili. „Výše vzniklé škody a otázka případného zavinění bude předmětem dalšího šetření,“ uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tento případ ukázal, že když jsou lidé ve stresu, mnohdy si nedokážou vybavit čísla jednotlivých tísňových linek, na které je vhodné volat. Zvláště před létem, kdy mnozí budou vyrážet na cesty a mohou se dostat do nečekaných situací, je dobré si všechny tísňové linky zopakovat a raději si je i někam poznamenat.