Horolezec spadl ve skalách z 15metrové výšky. Záchranářský vrtulník ho transportoval do nemocnice

ilustrační foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – K pádu horolezce došlo uplynulou neděli, krátce po čtvrté hodině odpolední v Kočičích skalách u Ostaše. K události museli vyrazit hasiči se svou lezeckou skupinou, Skalní záchranná služba a záchranáři.

Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Náchoda s technickým vozidlem vybaveným speciálně pro lezeckou skupinu a také dobrovolné jednotky z Police nad Metují a Žďáru nad Metují. Brzy přiletěl také vrtulník zdravotnické záchranné služby, na palubě s leteckým záchranářem hasičů. „Spolu s posádkou ZZS se dostali zasahující ke zraněnému horolezci, zajistili jej a připravili na transport. Z vrtulníku se na místo slanil letecký záchranář HZS a spolu s ním byl pacient v celotělové vakuové matraci a v transportní síti přenesen v podvěsu na bezpečné místo,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Poté byl zraněný horolezec transportován vrtulníkem do nemocnice.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.