Jak řešit nedostatek místa na hřbitově, uvidíte v kině

BECHYNĚ – Myslíte si, že je možné, aby u vás na hřbitově došlo místo? A jak byste to navrhovali řešit? Je možné pohřbívat na stojáka? V tragikomedii o životě na vsi Tichý společník zjistíte, co čeká příštího nebožtíka!

Děj se odehrává kdesi na Slovácku, kam se po letech vrací hlavní hrdinka Lenka. Život i čas tady plynou trochu jinak a Lenka si po rozvodu potřebuje oddychnout a dobít baterky. Trefí se do doby, kdy na místním hřbitově došlo místo, a to je velké téma pro všechny. A jak si herci poradili s moravským nářečím? „Pro Bolka to není žádný problém, je Moravák. Postava Kláry se po dlouhé době vrací z Prahy, přirozeně už mluví jinak a Klára se proto s tím mým nářečím trápit nemusela. Práci s ním měl Ondra, ale zvládl to,“ směje se režisér Pavel Göbl.

Začne se v obci skutečně pohřbívat na stojáka? Co čeká příštího nebožtíka a kdo jím bude? Klára Issová, Boleslav Polívka a Ondřej Malý vám na to 16. června v Kině Bechyně odpoví. Poetická tragikomedie o životě na vsi Tichý společník začíná ve 20 hodin.