Muž rozbil berlí skleněné dveře, hájil se tím, že uklouzl

Ilustrační foto

BRNO – Muž o berlích v noci na sobotu bezdůvodně rozbil skleněné dveře svou hůlkou. Strážníkům pak tvrdil, že uklouzl a narazil do nich.

Nočními Bohunicemi procházel svědek, který spatřil, jak neznámý muž vysklil vchodové dveře panelového domu berlí. Obrátil se proto na linku 156, kde nahlásil vzniklou událost. Hlídka byla na místě již za tři minuty, a tak našla podezřelého jen kousek od místa, kde k poničení došlo. Sešlo se více svědků, kteří jednotně tvrdili, že když procházeli kolem, uslyšeli najedou hlasitou ránu a řinčení skla. Poté si všimli, že podezřelý ještě kopal do roztříštěné skleněné tabule. Jakmile si ostatních obyvatel všiml, rychle se snažil vzdálit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci chtěli slyšet také mužovu verzi, ten jim řekl, že uklouzl a do dveří narazil při pádu. „V danou chvíli nebylo možné vyčíslit vzniklou škodu, případem se proto bude zabývat správní orgán. Muž je podezřelý z majetkového přestupku,“ uzavírá tisková mluvčí Markéta Skřivánková.