Na děti ve hvězdárně čekají rakety, čaj a sušenky

Foto: archiv hvězdárny

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Valašskomeziříčská hvězdárna připravila nejen pro děti do konce školního roku ještě dva pořady. Těšit se můžou na povídání o raketách či hvězdách, chybět nebude ani čaj a sušenky.

V sobotu 19. června od 14 hodin začne program s názvem Cesta ke hvězdám. Pro rodiny s dětmi je připraveno seznámení s raketami, dozví se něco o prvních zvířecích kosmonautech  a proniknou do myšlenek snílků o cestách do vesmíru, ze kterých vzešly úspěšné i méně zdařilé nápady. Rodinné odpoledne završí výroba jednoduchých raket na vodní pohon, které návštěvníci vypustí k nebi pomocí speciálního katapultu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O týden později, v pátek 21. června v 21 hodin bude hvězdárna hostit zájemce čajem o jednadvacáté. Děti se rozloučí se školním rokem pozorováním noční oblohy, kdy si s pracovníky projdou areál hvězdárny a budou si vyprávět o hvězdách, souhvězdích a příbězích, které se k nim vážou. Chybět nebude malé občerstvení v podobě čaje a sušenek.