Opilá cyklistka spadla z kola na hlavu. Za víkend řešili policisté 18 nehod cyklistů

ilustrační foto

BLANSKO – V Jihomoravském kraji policisté řešili za víkend 18 dopravních nehod s účastí cyklistů. V sobotu krátce po osmé hodině večer se v Lažanech rozhodla dvaačtyřicetiletá žena vrátit domů z rodinné oslavy na kole.

Podnapilá žena usedla na kolo a rozjela se, ale po několika metrech nezvládla řízení a upadla na vozovku, do které narazila hlavou. Při střetu utrpěla zranění, se kterými byla převezena záchranáři do nemocnice k ošetření.  Přivolaní policisté opakovaně naměřili ženě přes 2 promile alkoholu v dechu. Podobnou událost během uplynulého víkendu zaznamenali také kolegové na Břeclavsku. V pátek po půlnoci v Břeclavi nezvládl pod vlivem alkoholu řízení na kole devětašedesátiletý muž. Tomu také policisté naměřili orientační dechovou zkouškou přes 2 promile. Se svým zraněním byl převezen do břeclavské nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O tom, že alkohol nepatří za volant, všichni řidiči moc dobře ví, ale přesto to někteří nerespektují. Stejný problém je i u cyklistů. I oni jsou účastníky provozu, i pro ně platí nulová tolerance alkoholu za řídítky. Stejně jako u řidičů motorových vozidel, jsou i u cyklistů sankce za jízdu pod vlivem rozděleny podle naměřených promile. „Pokud cyklista nadýchá hodnotu do jednoho promile, hrozí mu pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun. Od jednoho promile se výše pokuty pohybují v rozmezí 25 až 50 tisíc korun. Stejná sankce hrozí i za odmítnutí dechové zkoušky,“ uvedla mluvčí policistů Lenka Koryťáková.