Opilý cizinec havaroval na obchvatu Postřelmova, nebyl to však jediný hříšník, který o víkendu usedl za volant

ZÁBŘEŽSKO – V sobotu večer havaroval na výjezdu z obchvatu Postřelmova ve směru na Zábřeh opilý cizinec. Na mokré silnici jel v zatáčce příliš rychle a skončil v travnatém břehu. Šumperští policisté během víkendu přistihli na silnicích více hříšníků.

V sobotu před devátou hodinou večer havaroval na výjezdu z obchvatu Postřelmova ve směru na Zábřeh opilý cizinec. Podle prvotního šetření v levotočivé zatáčce jel se svým Focusem na mokré silnici příliš rychle, sjel ze silnice, narazil do směrového sloupku a číselného označení kanalizačního propustku. Jízdu zakončil v travnatém břehu ve směru jízdy na Postřelmov. „Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Jedenačtyřicetiletému řidiči však policisté opakovaně naměřili hodnotu 1,24 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. V krajním případě hrozí řidiči za ohrožení pod vlivem návykové látky až tři roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Nebyl to však jediný hříšník, kterého šumperští policisté během uplynulého víkendu přistihli. V pátek večer havaroval na cyklostezce mezi Rapotínem a Šumperkem 58letý cyklista, který nadýchal lehce přes jedno promile. Při nehodě se zranil a byl převezen do nemocnice. Další cyklista nezvládl jízdu v Oskavě a upadnul na silnici. 59letý muž se také zranil a byl převezen do nemocnice. Nadýchal přes dvě promile. Při běžných silničních kontrolách policisté přistihli další čtyři řidiče pod vlivem, pět řidičů mělo pozitivní test na drogy, jedna z kontrolovaných lidiček neměla vůbec řidičák.