Prostějovský hřbitov je skvost, nyní ho čeká rekonstrukce

PROSTĚJOV – Prostějovský hřbitov bude důstojnějším místem posledního odpočinku. Město investuje do jeho rekonstrukce přes deset milionů korun. Finanční náklady by měli na svém úterním jednání schválit zastupitelé.

Městský hřbitov tak v dohledné době čeká rekonstrukce brány a okolního zdiva, včetně domu správce. Součástí prací bude i řešení dopravní situace před hřbitovem v ulici Brněnská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Pokud mám být konkrétní, půjde o sanaci vlhkosti a rekonstrukce vnějšího pláště vstupní brány, domu správce, hřbitovní zdi a zvonice, včetně navazujících nutných vnitřních úprav v rozsahu od domu správce po zvonici,“ nastínil náměstek primátora Jiří Rozehnal a přidal informaci k logistice v ulici Brněnská:

„Předmětem I. etapy dopravního řešení před hřbitovem bude vybudování betonového chodníku podél zdi, navazujících úseků smíšené stezky, část rozptylové plochy u vstupu a přesun stávající nástupní plochy autobusové zastávky. Součástí budou i nezbytné návaznosti na stávající zpevněné plochy a rovněž vybudování provizorní autobusové zastávky.“

Celkové náklady na realizaci stavby přijdou na 10,5 milionu korun. Prostějovský hřbitov byl založen před 121 lety. Má parkovou úpravu a vyniká řadou umělecky cenných pomníků a náhrobků.  Pyšní se výměrou 7,7 hektarů a při vstupu upoutá monumentální novorenesanční bránou s jedním hlavním a dvěma bočními oblouky. Patří k nejkrásnějším v celém Česku.