Relaxační zóna je zpět! Po roční pauze se vrací i s novinkami

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Příjemný odpočinek, zastíněné posezení, skvělé občerstvení a každodenní zábavný program. To vše slibuje relaxační zóna na Velkém náměstí v Kroměříži, která se po roční koronavirové pauze chystá přivítat první návštěvníky. Otevírat se bude 28. června a v provozu zůstane až do konce srpna.

Relaxační zóna zabere na Velkém náměstí plochu 200 metrů čtverečních. Kromě dvou city modulů ji budou tvořit lavičky, stolky a židle, lehátka, dva dřevěné stánky pro zázemí, mobilní zeleň a herní koutek. Samozřejmostí jsou i koše, toalety a wi-fi připojení.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na návštěvníky čeká i pár novinek. Občerstvení si totiž letos vychutnají z vratných kelímků s motivem Kroměříže, nový bude i koberec s umělou trávou a hrací prvky pro děti včetně velkého Člověče, nezlob se.

Smyslem relaxační zóny je oživit centrální plochu na Velkém náměstí během turistické sezóny. Radnice ji provozovala už třikrát, vloni se kvůli koronaviru neotevřela. Místním i přespolním nabízí odpočinek, občerstvení a doprovodný program plný kulturních akcí, pohybových aktivit nebo dílniček pro děti a dospělé. Program bude zveřejněn na facebookové stránce relaxační zóny.