Řidiči o víkendu nezpomalili, dva výtečníci se řítili stopadesátkou

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na neukázněné řidiče si v uplynulých dnech posvítili policisté po celém Zlínském kraji. V rámci dopravně bezpečnostní akce se zaměřili hlavně na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. O výsledcích dnes informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.

Na kontroly policisté vyrazili v pátek a sobotu. „Dopravní policisté zkontrolovali více než 850 vozidel a zjistili bezmála 300 dopravních přestupků. Ve většině případů se jednalo právě o překročení rychlostních limitů,“ přiblížil Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mezi řidiči byli i takoví, kteří si s předepsanou rychlostí rozhodně hlavu nelámali. „Jednomu z řidičů osobního automobilu policisté nedaleko obce Staré Město naměřili ve směru na Brno rychlost 154 km/h. Podobně rychlý byl nedaleko Ratiboře i další muž, který se svým vozem jel rychlostí 150 km/h,“ sdělil Jaroš s tím, že podobné akce budou pokračovat i v budoucnu.