Trafo street art má v Prostějově zelenou

PROSTĚJOV – Máte rádi architektonickou pestrost, jste pokrokoví a fandíte heslu „mládí vpřed“? Pak se vám jistě bude líbit projekt Street art, který má v Prostějově dobře „našlápnuto“.

Město pokračuje ve spolupráci se studenty, kteří se rozhodli změnit šeď prostějovských trafostanic ve výtvarné umění.  Radní si dnes další stanici mladých umělců převzali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pro barevné zpracování byla vybrána trafostanice v ulici Janáčkova – u hlavního vlakového nádraží. Náklady plně hradilo město Prostějov.

„Jsem velice rád, že se tento nápad v Prostějově ujal. Nové fasády trafostanic ve městě postupně získávají neotřelou podobu. Klasická bílá omítka dostává barevnou geometrickou vizáž. Za dnešní nové pojetí vzhledu trafostanice děkuji studentům, kteří se designem hodlají zabývat také po střední škole. Ve městě je již několik takto esteticky upravených stanic a tato se se ctí k nim řadí,“ uvedl k tématu náměstek primátora Jiří Pospíšil. Jak doplnil, malování omítky běželo v termínu praxe studentů Střední školy designu a módy Prostějov.

Podle náměstkyně primátora Milady Sokolové bude místo samotné také okrášleno zelení:

„Nejen zbrusu nové omítky a grafické zpestření, ale toto místo si také zaslouží více zeleně, která bude jistě vítaným doplněním.“