U pěti dopravních nehod byl nutný zásah hasičů, bohužel došlo i ke zraněním

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Náraz škodovky do pouliční lampy, srážka dvou osobních vozů, nebo srážka osobního auta se zvěří, i takové byly bouračky napříč regionem o uplynulém víkendu. Bez práce profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek by se to neobešlo.

V sobotu došlo ke čtyřem dopravním nehodám. První z nich se stala v Náchodě v Polské ulici u obchodního centra, krátce po půl osmé ráno. Místní profesionální jednotka hasičů zasahovala u bouračky, při které narazilo osobní auto do sloupu veřejného světlení. „Z vozu unikly provozní náplně, poškozený sloup hasiči zajistili a po odtahu vozidla provedli úklid vozovky,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Novém Městě nad Metují došlo v Dobrušské ulici v části Krčín k dopravní nehodě cyklisty a to krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách, pomohli s transportem jednoho zraněného do vozidla záchranářů. Jednotky ještě před tím zajistili celé místo události.

K další dopravní nehodě došlo v Červeném Kostelci v ulici Boženy Němcové, krátce po půl čtvrté odpoledne. U nehody dvou osobních aut museli zasahovat profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce. Jednotky zajistily obě vozidla proti požáru. Místní hasiči poté vyčkali na odtahovou službu a po naložení nabouraných aut se postarali o úklid silnice. Jedna zraněná osoba musela být předána do péče záchranářů.

Krátce po deváté hodině večerní došlo v Jetřichově v lokalitě Pasa k dopravní nehodě osobního auta, které skončilo mimo silnici převrácené ve škarpě. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a Náchoda. Jednomu zraněnému hasiči poskytli první pomoc a poté byl předán do péče zdravotnické záchranné služby. „Automobil zůstal v úrovni pod mostkem, na jeho vytažení povolal velitel zásahu vyprošťovací automobil. Po zadokumentování místa nehody Policií ČR provedly jednotky vyproštění vozidla zpět na komunikaci,“ říká mluvčí hasičů.

V neděli došlo k jedné nehodě a to v České Skalici, kde krátce po půl sedmé ráno profesionální hasiči z Jaroměře odstraňovali následky střetu osobního auta se zvěří.