Ve středu otevře Jihlava největší pumptract v republice

Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Největší pumptrack se zrcadlovou dráhou v České republice bude slavnostně otevřen ve středu 16. června. Návštěvníci se mohou těšit na freestyle exhibice.

Otevření pumptracku se uskuteční v areálu Český mlýn ve 14 hodin. Slavnostní akci zpestří kromě jezdců ze společnosti Dirty Parks, kteří se mimo jiné postarali o výstavbu dráhy, také vrcholoví jezdci Jakub Hejl z Velkého Meziříčí a Saša Sidor z Dačic. Zúčastnit by se měli také jezdci z longboardové asociace.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pumtrack je asfaltová zvlněná dráha, která slouží k jízdě na kole, koloběžce, longboardech, případně i na kolečkových bruslích a je na ní možné díky vlnám a klopeným zatáčkám projíždět i bez šlapání jen pumpováním nohama. „Dráha je postavena opravdu unikátně. Je vidět, že se o to postarali profíci s opravdovým zájmem pro věc. Na místě jsou už i funkční sloupy s novým osvětlením sportovišť a na asfaltu jsou nastříkané žluté vodící čáry a směrovky dráhy,“ uvedl náměstek jihlavské primátorky pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Jihlavský pumptrack je 230 metrů dlouhá dráha. Díky dvěma zrcadlovým trasám, na nichž se budou moci pořádat i mezinárodní závody, je doslova unikátní. Součástí pumptracku je také dětský pumptrack pro nejmenší, který přímo navazuje na sousední skatepark.

Výstavba pumtracku vyšla na 3,5 milionů korun, Kraj Vysočina přispěl částkou 1,32 milionu. Nové osvětlení zdejších sportovišť stálo dalších 1,4 milionů korun.