Video: Černým fixem poškodil budovu Infocentra. Nepoznáváte náhodou dvojici na videu?

foto: Policie ČR

HRADECKO – Hradečtí policisté pátrají po neznámém muži, který v centru královéhradecké metropole na Eliščině nábřeží poškodil černými nápisy budovu Turistického informačního centra. Samozvaný mladý umělec se pohyboval v doprovodu ženy.

Jak dnes sdělila tisková mluvčí policistů Eliška Majerová, celý případ je nyní řešen jako podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což může být pachatel odsouzen až na rok na mříže. „Žádáme proto samotnou dvojici, nebo kohokoliv, kdo dvojici na záběrech pozná, aby se přihlásili policistům z obvodního oddělení Hradec Králové 2 (Pospíšilova třída 1103 Hradec Králové, tel. 974 526 66) nebo kontaktovali linku 158,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od začátku tohoto roku evidují policisté na území Královéhradeckého kraje celkem 70 případů sprejerství, polovinu z nich se podařilo objasnit. Nejvíce případů sprejerství připadá na Trutnovsko (29 případů) na Hradecko (28 případů). Policisté z Trutnovska mají více jak 80 % úspěšnost objasněnosti těchto případů.