Zloděje překvapila policejní hlídka. Nestačili ani odvézt kradené věci

Ilustrační foto

JIHLAVA – Dva muže, kteří se o víkendu vloupali do prodejny v obci Záborná na Jihlavsku, dopadli vzápětí policisté. Zloději putovali rovnou do policejních cel a následující den vyslechli obvinění ze dvou trestných činů.

K vloupání do prodejny došlo v sobotu 12. června po půlnoci. „Pachatelé přijeli do obce vozidlem. Po vypáčení dveří vnikli do prodejny a začali si připravovat zboží, které chtěli odcizit. Pachatele ale překvapila policejní hlídka a dva podezřelí muži skončili s pouty na rukou,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Část zboží zloději stihli odnést do auta, ale většina z toho, co si připravili k odnesení, zůstala v prodejně. Poškozením dveří vznikla škoda přes deset tisíc korun. Oba muži, ve věku šestatřicet a dvacet let, byli obviněni ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Stíháni jsou na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.