Bazény a koupaliště postupně otevírají. Jaká platí opatření? Mohou přijít i “rozočkovaní”?

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay, free image.

Předpověď počasí vypadá letně, takže mnoho z nás dostane chuť si zaplavat. Jaká pravidla nyní platí pro užívání venkovních koupališť a vnitřních bazénů? Můžete jít i do sauny? Co by měli dodržet provozovatelé a co my jakožto návštěvníci?

Režimová opatření

Osoby se nesmí shromažďovat a musí dodržovat minimální rozestupy 2 metry. Z důvodu typu provozu není povinná ochrana dýchacích cest přímo v bazénu či sauně, nasazena by ale měla být ve společných prostorách (recepce apod.).

Provoz a používání bazénů, wellness zařízení a saun je možný maximálně při 50%  vytížení kapacity areálu. Ve vnitřních prostorách má provozovatel povinnost zajistit maximální možnou cirkulaci vzduchu ve vnitřních prostorech.

V sauně je minimální povolená teplota 80 °C.

Podmínky pro vstup

V případě vstupu do areálu musí být splněna alespoň jedna z následujících podmínek:

  • absolvování PCR testu v posledních 7 dnech,
  • absolvování POC antigenního testu v posledních 72 hodinách,
  • absolvování testu v práci či ve škole v posledních 72 hodinách,
  • laboratorně potvrzené prodělání onemocnění covid-19, které není starší 180 dní,
  • mít alespoň 22 dnů po první dávce vakcíny, přičemž mezi podáním první a druhé dávky nesmí uplynout více než 90 dnů a od druhé dávky více než 9 měsíců,
  • u jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní, ale ne více, než 9 měsíců.

Je dobré vědět, že certifikáty o očkování proti COVIDu vystavené před 1.6. 2021 brzy přestanou platit, a proto je nutné si je vyměnit. Podrobnosti zde. O tom, jak si stáhnout certifikát týkající se očkování, negativního testu či prodělaného onemocnění, do kdy platí, jak si u něj změnit osobní údaje a další odpovědi na časté otázky se dočtete zde.

Jako návštěvníci můžete využívat šatny, převlékárny a ostatní vnitřní prostory avšak při nasazené ochraně horních cest dýchacích, tedy respirátoru. Do sprchy si jej brát naštěstí nemusíte.

Zdroj: Covid portál

Dále na našem webu

Jak často máte nárok na proplacení COVID testů. Co znamenají diagnostické a diskriminační testy?