Během nočního požáru zaslechli hasiči volání o pomoc

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKU – Nečekaný průběh měl včerejší zásah hasičů v Kněžpoli na Uherskohradišťsku. K původně hlášenému požáru pergoly a stromů se totiž přidalo pátrání po neznámém člověku, který volal o pomoc. Informoval o tom mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Tři jednotky hasičů vyrazily na místo po deváté večer. Požár byl brzy lokalizován s pomocí několika vodních proudů. „Velitel zásahu si vyžádal posily, protože obdržel zprávu, že v poli nedaleko místa požáru někdo volá o pomoc. Poplach byl proto vyhlášen i jednotkám dobrovolných hasičů obcí Mistřice a Topolná. Hasiči utvořili rojnici a okolí je prohledáváno,“ oznámil tehdy Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pátrání naštěstí dopadlo dobře. „Osoba byla kolem desáté hodiny nalezena a převzala si ji Policie České republiky,“ sdělil Žemlička.

Vyšetřovatel provedl ohledání místa požáru a upřesnil objekt, v němž hořelo. „Jednalo se o přístřešek na uskladnění sena. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 10 tisíc korun. Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a policie,“ uzavřel Roman Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje