Došlo k pěti bouračkám, u kterých bylo zapotřebí hasičů. O několik zraněných se musela postarat záchranka

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Červený Kostelec)

KRÁLOVÉHRADECKO – Srážka osobního auta s motocyklem, vozidlo ve škarpě, střet osobního auta s náklaďákem. I takové byly zásahy profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů napříč krajem během uplynulého dne.

Na Hradecku došlo k jedné dopravní nehodě a to přímo v královéhradecké metropoli, půl hodiny před polednem, v ulici Komenského. Zde se střetlo osobní auto s dodávkou. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn, auta blokovala jeden jízdní pruh. Na místě zasahující profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové místo události zajistili a po zabezpečení odstranili auta mimo silnici.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na Náchodsku došlo ke třem dopravním nehodám. První z nich se stala v Červeném Kostelci v Husově ulici, krátce před devátou hodinou dopolední. Při srážce osobního auta a motocyklu se zranil jeden člověk a musela se o něj postarat zdravotnická záchranná služba. Zasahující profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce  zasypali uniklé pohonné hmoty a po zadokumentování místa odstranili havarované dopravní prostředky mimo komunikaci.

K další nehodě došlo v České Skalici a to pár minut po desáté hodině dopoledne, v Palackého ulici. Zde se srazilo osobní auto Mazda s nákladním autem MAN. Jedna osoba se při nehodě zranila. Na místě zasahující profesionální hasiči z Jaroměře zabezpečili místo zásahu a postarali se o úklid silnice od střepů a úlomků. „Dopravu řídila policie, na místě byla hlídka Policie ČR i městské policie. Osobní vozidlo bylo naloženo na odtah, nákladní zůstalo pojízdné,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

V Novém Městě nad Metují a části Vrchoviny došlo v šest hodin odpoledne k bouračce osobního vozidla, které skončilo ve škarpě. Auto bylo vytaženo ještě před příjezdem profesionálních hasičů z Dobrušky a dobrovolné jednotky z Nového Města nad Metují. Uniklé pohonné hmoty zasypali hasiči sorbetem a zlikvidovali je. Při nehodě se zranil řidič a musela se o něj postarat zdravotnická záchranná služba. Místo zásahu si poté převzali policisté.

Na Trutnovsku došlo k jedné dopravní nehodě a to přímo v Trutnově v ulici Na Struze, krátce před šestou hodinou odpolední. Po srážce dvou osobních aut, došlo ke zranění jednoho člověka, který musel být předán do péče záchranářů. Zasahující profesionální hasiči z Trutnova zabezpečili místo zásahu a odstranili vozidlo, které překáželo, mimo silnici. Na závěr zásahu se postarali o úklid vozovky.