Kraj podpoří stavbu jihlavské arény 500 miliony korun, během léta dojde na přestavbu zimáčku

Foto: Magistrát města Jihlavy

KRAJ VYSOČINA – Demolice stávající CZ Loko arény se sice přesunula až na příští rok, příprava stavby Horácké multifunkční arény ale stále pokračuje ve stejném tempu. Krajští zastupitelé navíc dnes schválili příspěvek na její výstavbu v hodnotě 500 milionů korun.

Přes léto se budou stavbě Horácké multifunkční arény i jejímu budoucímu užívání přizpůsobovat šatny na Veřejném sportovišti pro lední sporty v Tyršově ulici, tedy na „malém zimáčku“. „Přestaví se zdejší suterén, který je nyní koncipován převážně jako parkovací plocha. Vznikne zde zázemí pro dočasné užívání zimáčku při výstavbě, tedy šatny, sociální zázemí, technické místnosti a sklady. Některé šatny zde však zůstanou trvale i po dokončení výstavby arény tak, aby bylo možné v budoucnu oddělit provozně malý zimáček a třeba velkou arénu s probíhajícím koncertem,“ uvedl radní a manažer výstavby arény David Beke.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Stavbu budou mít na starosti Pozemní stavby Jihlava, kterým bylo staveniště předáno již v červnu. Zimáček bude zavřen celé léto, a to přibližně do půlky letošního října. Stavba vyjde bez DPH na necelých 24 milionů korun.

Model objektu Horácké multifunkční arény