Mladý podvodník se bavil inzeráty na internetu. Místo zboží poslal máslo. Škoda je 20 tisíc

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Docela naivně a možná z dlouhé chvíle se na konci minulého roku začal bavit sedmnáctiletý mladík z Brněnska internetovými podvodnými inzeráty. Namísto nabízeného zboží několikrát poslal kostku másla.

Nejdříve zkusil nabídnout sluchátka k mobilnímu telefonu. Namísto nabízeného zboží ale v zásilce na dobírku poslal přes doručovací společnost balení sýra. Podobně si počínal i v dalších případech. Například místo mikiny poslal použité tepláky, několikrát v odeslaném balíčku nahradil prodávané zboží kostkou másla. Pro kriminalisty nebylo složité mladého podvodníka vypátrat. Peníze za podvodné prodeje si totiž nechával posílat na svůj účet. Kriminalisté po pečlivé analýze propojili šest případů z celé republiky. Mladík postupně jen měnil jména, pod kterými v elektronické komunikaci vystupoval, přitom se inspiroval jmény a přezdívkami hráčů jeho oblíbeného pražského fotbalového klubu. „Šesti podvedeným lidem způsobil škodu za skoro 20 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.