Muž bez řidičáku převážel své děti neusazené v sedačkách

Ilustrační foto

BRNO  – Strážníci městské policie řešili případ dvaadvacetiletého muže, který bez řidičského oprávnění vjel do ulic Brna a na zadních sedadlech převážel tři děti bez autosedačky. Nyní mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Vše začalo tím, že si hlídka všimla auta projíždějícího Zábrdovickou ulicí, které nemělo zapnuté svícení. Pomocí výstražných světel vyzvala řidiče k zastavení a předložení dokladů. Tam ale nastal problém, jelikož muž za volantem neměl řidičské oprávnění. Podle dostupných informací to nebylo poprvé, co sedl do auta a rozjel se. „Kromě absence řidičáku muž převážel na zadních sedadlech ženu se třemi malými dětmi, které však neusadil do autosedačky,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Po konzultaci s republikovou policií strážníci předali případ správnímu orgánu, u kterého hrozí nezodpovědnému řidiči pokuta až padesát tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.