Napadl ženu ve Znojmě. Krátce potom ho dopadli strážníci

ilustrační foto

ZNOJMO – V úterý odpoledne někdo informoval telefonátem na lince 156 znojemské strážníky o fyzickém napadení ženy mužem na ulici Tovární ve Znojmě.

Na místo okamžitě vyrazila motorizovaná hlídka městské policie. Na ulici našla ženu, která dostala ránu pěstí do obličeje. Útočník, kterého popsala, byl strážníkům velmi dobře známý. Již  v minulosti s ním řešili několik událostí. Svědek útoku přivolal zraněné ženě zdravotnickou záchrannou službu a strážníci se vydali za útočníkem. „Dopadli ho na nedalekém autobusovém nádraží. Pak ho odvezli zpět na místo činu, kde ho předali policii, která si případ převzala k dořešení,“ uvedl mluvčí strážníků Petr Hladký. Znojemští policisté se výtržnictvím třiatřicetiletého Poláka bez domova zabývali. „Podle znaleckého posudku byl však v době páchání činu nepříčetný. Policisté ve spolupráci se státním zástupcem navrhli soudci uložení ochranného léčení. Předseda senátu pak na základě dalšího případu nařídil okamžité dodání osoby do zdravotnického zařízení. Policisté ho pak eskortovali do psychiatrické nemocnice,“ popsal případ policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.