Řidiči, buďte opatrní! Na Kroměřížsku značně přibývá srážek se zvěří

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO – Policisté na Kroměřížsku za poslední dny zaznamenali významný nárůst počtu dopravních nehod se zvěří. Vyjíždět k nim musí prakticky denně. Nejčastěji se řidiči srazí se srnami či srnci.

Poslední ze série nehod se odehrála dnes krátce před čtvrtou ráno mezi Třeběticemi a Holešovem. „Třicetiletému řidiči nákladního automobilu značky Mercedes Benz znenadání vběhla z levé strany do jízdní dráhy srna. Řidič již nedokázal střetu zabránit. Po nárazu s vozidlem zvěř uhynula. Řidič vyvázl bez zranění. Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní. Na vozidle vznikla předběžná škoda sedmdesát tisíc korun,“ popsala událost policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Střet se zvěří obvykle nastane velmi nečekaně, řidiči by proto měli zůstat velmi obezřetní v místech, kde mohou vběhnutí zvířete do cesty předpokládat, snížit rychlost a sledovat okolí. Pokud již k havárii dojde, je nutné přivolat policii. „Jedná se o nehody, při kterých řidič není viníkem. Ve většině případů při střetu se zvěří naštěstí nedochází ke zranění řidiče a osádky. Vznikají však škody na vozidlech a zvíře po srážce obvykle uhyne,“ dodala Simona Kyšnerová.