Samosběr jahod ve středních Čechách. Kam si zajet a za kolik?

Ilustrační foto: Pixabay

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Letošní sezóna jahod se kvůli chladnému počasí posunula téměř o tři týdny. Sluníčko posledních dní ale urychlilo už dozrání dostatečného množství jahod, pokud dáváte přednost natrhat si je čerstvé u přímých pěstitelů na plantážích, máte možnost.

Vybraná místa s odkazy na weby (červeně):

Jahodárna Sedlčánky Albaflor
Okres Praha-východ

Jahodárna v Sedlčánkách, které jsou součástí města Čelákovic, samosběry spustila ve středu 9. června. Plnit košíky můžete každý den včetně víkendů, a to od 8 do 18 hodin.  Cena samosběrů je 64,-/ kg

Jahody Oskořínek
Okres Nymburk

Nová jahodárna se nachází za původní starou tj. blíže k obci Nový Dvůr. Nové je i parkoviště, které je umístěno za novou jahodárnou. Samosběr probíhá každý den od 8 do 18 hodin. Do 20. června zaplatíte 60 Kč/kg a od 21. června 50 Kč/kg.

Jahodárna firmy Baše 
Okres Kolín

Starokolínské jahody firmy Baše získaly certifikát Regionální produkt Polabí. Jahodárna se nachází v obci Starý Kolín, v lokalitě “U čerpačky” ve Starém Kolíně. Sbírá se denně  od 7 do 20 hodin. Cena samosběru 50Kč /kg

Berry servis
Okres Kolín

Samosběr jahod na farmě v Břežanech II. začal 14.června. Otevřeno je každý den od 7 do 18 hodin. Cena 1 kg nasbíraných jahod je 64 Kč. Ve vesnici budou cedule, které Vás dovedou na správné pole. Můžete těšit na odrůdy Darselect a Flair.

Zdice 
Okres Beroun

Na samosběr jahod ve Zdicích je nutné zaregistrovat se předem. Na první termíny byla kapacita rychle vyčerpána. Další termíny budou vypisovány postupně podle uzrávání jahod.

Samosběrna Vraňany  
Okres Mělník

Za samosběrem můžete vyrazit i s dětmi na farmu do Vraňan. V obci Vraňany, 9 kilometrů od Mělníka byla cena v minulém roce 69 Kč/kg. Ta letošní je pouze o korunu vyšší, tedy 70 Kč/kg. Samosběry probíhají od 7 do 18 hodin.