Srážka tří aut zastavila provoz na D1. Na místě zasahoval vrtulník

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – K vážné havárii došlo dnes ráno na dálnici D1. Střet cisterny, nákladního a osobního auta skončil jedním zraněním, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice.

Nehoda se stala na 139,5 km ve směru na Prahu dnes krátce před osmou hodinou ráno. „Podle prvotního šetření policistů jel řidič nákladního vozidla s hmotností do 7,5 tuny v pravém jízdním pruhu. Zřejmě z důvodu kolony, která se před ním vytvořila, přejížděl do levého jízdního pruhu, kde se střetl s osobním vozidlem Mercedes, které jelo v levém jízdním pruhu. Osobní vozidlo bylo následně odhozeno na cisternu,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při nehodě došlo ke středně těžkému zranění spolujezdce z osobního auta, kterého vrtulník transportoval do Fakultní nemocnice v Brně. „V místě se vytvořila kolona o délce zhruba 8 kilometrů. V 9.25 se podařilo havarovaná vozidla odstranit na krajnici a v místě obnovit provoz v levém i pravém jízdním pruhu,“ dodala Dana Čírtková. Příčiny a okolnosti nehody policie šetří.

Foto: Policie ČR