Tento ještěr si to štrádoval po Prostějově

Chtěli byste ho potkat?

PROSTĚJOV – Ne, nešálí vás zrak. Stane se i nejlepšímu chovateli, že mu zvíře uteče. Toulky ještěra po Prostějově měly naštěstí dobrý konec.

Potkat na ulici Agamu, se hned tak každému nepodaří. Jedni nevěřícně kroutí očima, druzí se bojí, protože nemají ani za mák páru o tom, s kým mají tu čest. Přestože Agama není člověku nebezpečná a naopak se považuje za mírného domácího mazlíčka, potkat by ji chtěl „navolno“ málokdo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na to, zda rande s ještěrem chtějí nebo ne, se ale nikdo neptal prostějovských městských strážníků. „Minulý týden bylo linku 156 oznámeno, že se po ulici Určická pohybuje ještěr podobný Leguánovi. Vyslaná hlídka ohlášeného ještěra skutečně našla. Byl to ale jiný druh. Po ulici se procházela Agama vousatá,“ sdělil tiskový mluvčí Petr Zapletal.

Strážníkům se majitele volně pohybujícího zvířete nepodařilo ihned vypátrat, a tak strážníci ještěra odchytli a převezli na služebnu. Nepobyl tam víc než tři hodiny, kdy si svého mazlíčka vyzvedl chovatel.