V Litovli začíná pro obyvatele nejnáročnější část opravy průtahu městem

LITOVEL – Z důvodu další etapy opravy průtahu Litovlí je ode dneška uzavřena křižovatka ulic Dukelská x Kysucká a od tohoto termínu bude průjezd Litovlí možný buď jednosměrně přes historický Svatojánský most, kde je průjezd omezen na 3,5 tuny anebo obousměrně přes ulici Pavlínka.

Silnice na Pavlínce je v tuto chvíli upravena tak, aby zvládla dopravní nápor. O tom, že objížďka povede přes Pavlínku bylo rozhodnuto na konci minulého roku, a to na základě nových a pro město nečekaných informací z Olomouckého kraje, který realizuje průtah městem. „Odbor dopravy i komise pro dopravu hledal nejrůznější varianty, ale opravdu tato je jediná, i když situace v provozu nebude lehká,“ píše se na webu města. Na dopravní situaci bude zejména ze začátku uzavírky dohlížet dopravní i městská policie. Obslužnost Kysucké ulice bude po křižovatku s ulicí Dukelská zachována.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V druhé polovině července se již otevře se opravený úsek silnice od křižovatky u BILLY po křižovatku s ulicí Kysucká a vše se alespoň v centru města vrátí do starých kolejí. Bude následovat poslední etapa, tedy od křižovatky ulic Dukelská x Palackého (pivovarská vlečka) po most u BILLY. Tato uzavírka již nezatíží centrum města. Objížďka povede po ulici Palackého a Příčná. Celá akce by měla být ukončena v prosinci letošního roku, pokud se situace při realizaci nezmění.

Od března probíhá v Litovli II. etapa opravy průtahu silnice městem. Cílem je oprava tří mostů, které byly v havarijním stavu a komunikace, která již připomínala tankodrom. Investice Olomouckého kraje je asi 100 milionů korun a města Litovle asi 10 milionů korun. Opravené mosty budou rozšířené pro budoucí cyklostezku, podél silnice bude nové veřejné osvětlení.