Velké prázdninové zklamání, biotop v Laškově letos neotevře

Letos si zde nezaplavete.

PROSTĚJOVSKO – Oblíbený přírodní biotop v Laškově letos nebude sloužit ke koupání. Rozhodl o tom zřizovatel Obec Laškov. Pro fanoušky koupání bez chemie je to velké zklamání.

Biotop měl před sebou teprve třetí sezónu, ta se ale letos neuskuteční. Lidé z oblasti Konicka, kteří se sem v létě jezdí koupat, jsou naštvaní. „Na Konicku opravdu moc možností, jak se v létě osvěžit, nemáme. Nejbližší koupaliště je na Strážisku, což je pro lidi z nejzazšího cípu okresu poněkud z ruky. Laškov byl ideální cíl a je škoda, že letos neposlouží,“ říká třicetiletý Petr, který sem jezdí s rodinou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Důvodem letošní uzávěry jsou objížďky na přístupových trasách a stavba kanalizace v obci. „Obec Laškov jako provozovatel koupacího biotopu Laškov s politováním oznamuje, že z důvodu dopravních uzavírek ze všech směrů – Olomouc, Prostějov, Konice, Olbramice a Ochoz – v letošním roce biotop neotevře. Uzavírky potrvají do 31. 8. 2021, respektive do 30.9. 2021. Důvodem je výstavba kanalizace v obci Laškov a jejích místních částech a také v obci Pěnčín. Navíc není kde parkovat, plochy a parkoviště jsou zaplněny materiálem stavby. Všichni přespolní řidiči by museli porušit úplný zákaz vjezdu,“ vysvětluje pohnutky starosta obce Ladislav Jedlička, „budeme se těšit na sezónu 2022 bez roušek, testů, očkovacích certifikátů a dopravních omezení.“

Přírodní biotop byl vybudován v roce 2019 a přišel na 7,6 milionu korun. Obsahuje brouzdaliště s vodním hříbkem a plaveckou část o hloubce 2,1 až 2,5 metru. O čistotu vody se starají vodní rostliny, které působí jako přirozený filtr.