VIDEO: Žena vezla na střeše auta pánev i s obědem. Zasáhli strážníci

HOLICE – Několik kilometrů ujela žena v Holicích s pánví na střeše osobního vozu, než ji dostihli strážníci a upozornili ji na netradiční náklad. Smetanová omáčka k obědu pro manžela tak nepřišla k úhoně a řidička i strážníci mohou dávat úsměvnou historku k dobru.

Nejen zapomenuté klíče, peněženka či mobil se často vozí na střechách automobilů roztržitých řidičů. K novinkám patří určitě pánev i s obědem na bílé fabii, pečlivě zakrytá poklicí. Takto obtěžkané auto zaujalo policejní hlídku v Holicích, která ihned vyrazila za inkriminovaným vozem.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Krom snahy pomoci se záchranou nádobí v tom možná byla i trochu mlsná motivace. „Velmi překvapenou řidičku mohli strážníci vzápětí uklidnit, že se nedopustila ani dopravního, ani kuchyňského přestupku, pouze s úsměvem doporučili bezpečnější formu přepravy a ohřevu smetanové omáčky, než je přihřívání na rozpálené kapotě osobního vozu, a k přání šťastné cesty připojili i přání dobré chuti,“ komentoval kuriózní případ mluvčí pardubické policie Jiří Sejkora.

Žena navíc může hovořit o štěstí, že se bytelná pánev se smetanovou omáčkou neporoučela na zem a nepoškodila auto nebo cokoli v jeho okolí.

Video: Městská policie Pardubice