Vsetín se vrací po nucené pauze k vítání občánků

Foto: město Vsetín

VSETÍN – Tři čtvrtě roku trvající přerušení vítání občánků je u konce. Kvůli pandemii koronaviru nebylo možné oslavit narození vsetínských miminek, nyní se však pozvolna vše vrací do starých kolejí.

Červnové obřady budou probíhat ve venkovních prostorách přírodní učebny základní školy na Ohradě. „Během června přivítáme ve čtyřech dnech občánky narozené v roce 2020. Jedná se celkem o 240 dětí, jejichž obřad kvůli pandemii koronaviru nemohl v obvyklých termínech proběhnout. Obřady se uskuteční po skupinách venku na zahradě základní školy Ohrada, která má zastřešenou venkovní učebnu,“ vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová. Červnová přivítání se uskuteční ve dnech 21., 22., 28., a 30. června, rodičům přijde pozvánka. Tohoto aktu se můžou zúčastnit i další rodinní příslušníci, například prarodiče nebo sourozenci. Děti narozené v letošním roce Vsetín přivítá po letních prázdninách.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.