Žena zapíjela prášky vodkou, skončila v péči lékařů

Ilustrační foto

BRNO – Obyvatelé Komína se obrátili na linku 156 s prosbou o pomoc jejich sousedce, která je na tom psychicky špatně. Na místo dorazila hlídka, která tím nevědomky ženě zachránila život.

Strážníci vyhledali devětadvacetiletou ženu, která byla ve špatném psychickém stavu a mluvila velmi zmateně. Hlídce tvrdila, že je jen unavená a potřebuje se vyspat, nakonec z ní ale muži zákona dostali informaci, že během dne spolykala šest utlumujících prášků, které zapila čtvrt litrem vodky. „Na nic jsme nečekali a přivolali záchrannou službu. Než zdravotníci dorazili, kontrolovali jsme ženin zdravotní stav,“ popisuje tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková. U pacientky byla provedena kontrolní dechová zkouška, která ukázala hodnotu 3,28 promile alkoholu v krvi. Osádka sanitky ženu nejprve ošetřila a poté odvezla do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.