Brno získalo dotaci na úpravu zeleně v Žabovřeskách

Ilustrační foto

BRNO – Dotaci ve výši 700 tisíc korun získalo město Brno od Ministerstva životního prostředí. Peníze poputují na projekt zlepšení veřejné zeleně kolem bytových domů v Žabovřeskách.

Plocha o výměře 5,3 tisíc metrů čtverečních mezi ulicemi Klímova, Korejská, Jindřichova a Zborovská získá novou výsadbu i mobiliář. „Už na jaře pracovníci upravili stromy řezem korun a zmladili živé ploty i samostatné stojící keře. Nyní je v plánu ještě dosadba stromů, zejména lip a javorů, ale také ovocných druhů. Dosadí se i keře, přičemž budou vybrány takové druhy, které jsou blízké zvolené lokalitě. Nakonec je v plánu také výsadba cibulovin, výměna nefunkčního mobiliáře za nový, úprava trávníků a v neposlední řadě také instalace ptačích budek,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Projekt si vyžádá více než 2 miliony korun, dotace pokryje 700 tisíc korun, o zbylé náklady se rovným dílem podělí město Brno a městská část Žabovřesky. Ta po etapách připravuje obnovu veřejné zeleně, první dvě etapy již byly zrealizovány a nyní zde probíhá následná péče o nově zasazené stromy a keře.