Dejte pozor na žebrající cizince, kteří předstírají že vybírají na postižené občany

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Příjemné teploty opět lákají žebrající cizince k pohybu na parkovištích u obchodních center, pěších zón či nádraží. Mějte se na pozoru, protože se někdy tváří, že vybírají peníze na pomoc pro handicapované a u toho se bohužel občas chovají i dost nevybíravě.

U jednoho takového případu zasahovali strážníci městské policie toto pondělí. Na tísňovou linku byly nahlášeny dvě ženy na parkovišti obchodního centra s cedulkou, na které je symbol přeškrtnutého ucha. „Přivolaným strážníkům ženy tvrdily, že nerozumí česky a jedna z žen neměla žádné doklady, pouze jakýsi vytištěný papír se jménem a adresou. Byla vyrozuměna cizinecká policie, která si obě ženy převzala k řešení,“ říká mluvčí strážníků Simona Pacltová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Městská policie Hradec Králové varuje občany:

Dejte pozor na podvodníky, kteří se snaží pod různými záminkami vylákat z lidí peníze. Obecně platí, že každá sbírka pořádaná na území města musí být schválena magistrátem a zároveň je o ní informována i městská policie. Všichni účastníci sbírek u sebe musí mít osobní jmenování s průkazem totožnosti, kopii o povolení sbírky, zapečetěnou kasičku, kartičku pořádající organizace a alespoň jeden z nich musí být plnoletý.  Zároveň platí i nepsané pravidlo, že sbírky jsou uvedeny na webových stránkách jednotlivých pořadatelů. Pokud si nejste jisti, zda Vás oslovil pracovník v rámci řádně schválené sbírky, či se jedná o podvodníka, obraťte se na městskou policii.