Klient domova pro seniory v Litovli přebral, do domova ho dovezli strážníci

foto litovel.eu

LITOVEL – Městští strážníci jsou tu pro lidi, a to mnohdy obnáší i pomoc v situacích, kdy to nejvíce potřebujeme. 4. června odpoledne byla hlídka Městské policie Litovel informována občany, že na ulici se nachází muž v důchodovém věku o holi, který je zjevně opilý a není schopen bezpečné chůze. Strážníci tedy vyrazili na pomoc.

V pátek 4. června v odpoledních hodinách, byla hlídka Městské policie (MP) Litovel informována občany, že na ulici 1.Máje u baru Jedová Chýše, se nachází muž v důchodovém věku, chodící o holi. Tento senior byl zjevně opilý, a to natolik, že nebyl schopen bezpečné chůze. „Hlídka na místě zjistila, že muž je klientem domova seniorů v Litovli a tak se jej rozhodla do domova raději přepravit služebním vozidlem,“ objasnil strážník MP Litovel Ludvík Opletal. Muž s hlídkou komunikoval a nebyl ohrožen na zdraví či životě. Hlídka jej proto jen předala pracovníkům domova seniorů v Litovli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ludvík Opletal se ve své zprávě pozastavuje nad nezodpovědností obsluh barů na ulici 1. Máje v Litovli, kteří museli zjevně podnapilému muži, pohybujícímu se o holi, prodat alkohol, i přesto, že museli předpokládat, že nebude schopen se domů dopravit vlastní silou. „Stojí to za výdělek pár desítek korun,“ ptá se Opletal.